“Living Abroad“ Forum

What Would You Like to Know More About Living Abroad?

What Would You Like to Know More About Living Abroad?

Napisane przez: Denica Bojarovska ()
Liczba odpowiedzi: 0

Dear community, 

how is your life here, in North Macedonia? What do you find easy to do and what makes you uncomfortable? 

How would you describe your stay? I am eager to know more about you, my community :) 

I am writing this blog post to initiate discussion on topics related to your living here and your experience with the Macedonian culture and language. 

Is there anything you are particularly interested in and, you would like me to write more about? 

Let me know in the comments below and let's build this community as a happy place for everyone who has joined already and for the ones who will be joining. 

[MKD]

Драго друштво, 

како ви е животот овде, во Северна Македонија? Што ви е лесно да правите, а што ви е непријатно?

Како би го опишале вашиот престој? Навистина би сакала да знам повеќе за вас, мојата заедница :) 

Го пишувам овој блог пост за да иницирам дискусија на теми поврзани со вашето живеење овде и вашето искуство со македонската култура и јазик.

Воедно, и да ве прашам, дали има нешто што ве интересира особено и за што би сакале почесто да пишувам?

Пишете во коментарите подолу и ајде да ја изградиме оваа заедница како среќно место за сите што веќе се приклучиле и за оние што ќе се приклучат.

Denica, OLS Community Manager - Macedonian